Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

W dniach 3-5 listopada 2023 roku w Staszowie (woj. świętokrzyskie) odbyła się XII edycja Mistrzostw Polski Młodzików U-14 w zapasach w stylu wolnym. Na staszowskich matach wystąpiło blisko 200 najlepszych zawodników tej grupy wiekowej i stoczono 306 pojedynków. Opolszczyznę reprezentowali na Mistrzostwach zapaśnicy LKS „Orzeł” Namysłów w liczbie 8 zawodników, a dla niektórych z nich był to debiut w zawodach takiej rangi.

Zawodnicy Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego, w miniony weekend w Bydgoszczy po raz czwarty z rzędu zdobyli tytuł Drużynowego Mistrza Polski w gimnastyce sportowej. Najlepszy team Polski w składzie: Wiktor Lichwa, Wojciech Dumański, Szymon Szymański, Karol Jary od pierwszego przyrządu powiększał swoją przewagę nad drugim zespołem ze Szczecina aby na koniec rywalizacji zwyciężyć z kosmiczną przewaga 15 pkt. Gimnastycy z Nysy na tym nie zakończyli rywalizacji.

Na rozgrywanych w dniach 22-23.09.2023 roku w pobliskim Miliczu (woj. dolnośląskie) Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-23 w zapasach w stylu wolnym oraz w zapasach kobiet zawodnicy LKS „Orzeł” Namysłów zdobyli dwa złote medale. Po tytuły Młodzieżowych Mistrzów Polski pewnie sięgnęli zaledwie 20-letni Krystian Krupiński w kat. wag. do 65 kg oraz 21-letnia Patrycja Słomska w limicie do 76 kg. Trenerem medalistów jest Marcin Marcinkiewicz. Gratulujemy!

Z wielkimi sukcesami wracają zawodnicy z LUKS Gwiazdy z Dobrzenia Wielkiego z Tauron Mistrzostwa Polski Juniorów w skokach na trampolinie, które odbyły się w Białej Podlaskiej w dniach 22-24.09.2023 r. 5 złotych medali oraz 2 srebrne krążki zdobyli skoczkowie w rywalizacji indywidualnej, skoków synchronicznych, drużynowej oraz podwójnej mini trampolinie. W pierwszym dniu zawodów w skokach indywidualnych Mistrzynią Polski Juniorów w kat.15-16 lat została Weronika Antoszczyk druga była Paulina Wójcik. W kat. 13-14 lat Mistrzynią Polski Juniorów została Helena Wróbel. W konkurencji drużynowej dziewczyny wywalczyły zloty medal. Kolejny zloty medal dla Julii Gładki na podwójnej mini trampolinie w kat 13-14 lat. W drugim dniu zawodów dziewczyny potwierdziły dobrą dyspozycję zdobywając kolejny złoty i srebrny medal w skokach synchronicznych: Złoto przypadło dla Weroniki Antoszczyk i Pauliny Wójcik, a srebro dla Zofii i Heleny Wróbel. Blisko medalu byli nasi skoczkowie na ścieżce którzy zajęli 4m Dominik Weber oraz 4m. Arina Storozhuk. Należy zaznaczyć że Weronika Antoszczyk została trzykrotną złotą medalistką TAURON Mistrzostwa Polski Juniorów 2023 w skokach na Trampolinie sportowej kat.15-16 lat zwyciężyła we wszystkich konkurencjach indywidualnie, drużynowo i w skokach synchronicznych. Jednocześnie uzyskała normę pkt wyznaczoną przez Polski Związek Gimnastyczny na Mistrzostwa Europy Juniorów 2024 Gumareas w Portugalii. Weronika trenuje w LUKS GWIAZDA Dobrzeń Wielki pod okiem Trenera Kadry Narodowej Adam Antoszczyk. Wielkie Gratulacje dla zawodników i trenerów Adam i Wiktoria Antoszczyk.

Zawodniczki Ludowego Klubu Jeździeckiego Lewada wygrały Mistrzostwa Polski w ujeżdżeniu we wszystkich kategoriach, w których startowały:
Żaneta Skowrońska-Kozubik na koniu Love Me obroniła tytuł Mistrzyni Polski Seniorów.
Zofia Kaczmarek na Lady Legende obroniła tytuł Mistrzyni Polski Dzieci
Zofia Stelmaszyk zdobyła złoto zarówno w Mistrzostwach Polski Młodych Jeźdźców na Despacito jak i w Pucharze Polski Seniorów