Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

W dniach 18-21.04.2024 we Wrocławiu odbyły się Finały XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej. Zawodnicy Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego jak zwykle stanęli na „wysokości zadania" i  zdobyli 8 medali w tym trzy z najcenniejszego kruszca - złote. Szymon Szymański został mistrzem Polski w wieloboju i w finale ćwiczeń na poręczach i brązowym medalistą na ćwiczeniach wolnych, a jego młodsza klubowa koleżanka Nina Jaseniuk zdobyła złoty medal na ćwiczeniach wolnych i srebrny w wieloboju. Patryk Nowak został wicemistrzem Polski w ćwiczeniach na kółkach, Michał Lichwa zdobył brązowy medal na skoku, brązowy medal zdobył również Aleksander Zganiacz w finale ćwiczeń na drążku. Wszyscy medaliści otrzymali kółka olimpijskie ufundowane przez Polski Komitet Olimpijski, które wręczył Leszek Blanik Prezes Polskiego Związku Gimnastycznego.
Nyskie Towarzystwo Gimnastyczne reprezentowali: Maja Chwalczuk, Nina Jaseniuk, Maja Rogala, Laura Prymicz, Oliwia Stojanowska, Zuzanna Sarkowicz, Wiktoria Worek, Roksana Marek Szymon Szymański, Karol Jary, Michał Lichwa, Jakub Raróg, Patryk Nowak, Aleksander Zganiacz, Miłosz Jakubowski, Xavier Karmelita, Bartłomiej Jakubiec, Kacper Michalczyk, Ryszard Naciasta. Gratulujemy!
Trenerami utytułowanych zawodniczek i zawodników są Mariusz Wroński, Agnieszka Arczyńska-Jaseniuk, Marcin Dmytrów oraz Paula Kwiczala, Ewelina Kowalska-Trela i Maria Ratyńska-Bury, Artur Zamirski.
Osiem medali nyskich gimnastyków na XXX Ogólnopolskiej Olimpiadzie MłodzieżyShow Gallery