Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

14 grudnia w Nysie odbyła się pierwsza gala podsumowująca współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w roku 2020. W tym trudnym roku, ze względu na rygory związane z pandemią, listy gratulacyjne podpisane przez Marszałków Województwa - Andrzeja Bułę i Zbigniewa Kubalańcę będą wręczane w uroczystościach „klubowych”. Nie przypadkowo rozpoczęliśmy od wizyty w Nyskim Towarzystwie Gimnastycznym – to klub, który w roku 2020

wygrał w naszym województwie klasyfikację medalową oraz punktową (w dyscyplinach). Gratulacj!. W kameralnych uroczystościach uczestniczyli medaliści Mistrzostw Polski, kadra trenerska klubu oraz zaproszeni goście: Bartosz Ostrowski Wice Dyrektor Departamentu Sportu – reprezentujący Marszałka Województwa, Adam Fujarczuk – Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty w Nysie, Ryszard Łoboda Dyrektor Szkoły Podstawowe nr 2 w Nysie z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego, Daniel Palimąka Członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Nysie, Lesław Świerczek – Prezes Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego.
Gala rozpoczęła się od zwiedzania obiektów sportowych i wizyty na treningu grupy najmłodszych adeptów tak trudnej i wymagającej wielkiego trudu dyscypliny sportowej jaką jest gimnastyka sportowa. Następnie w kameralnej auli Szkoły Podstawowej nr 2 w Nysie odbyła się ceremonia wręczenia listów gratulacyjnych Marszałków Województwa, do których dołączone zostały bony na zakup sprzętu sportowego ze strony WZ LZS w Opolu (operatora wojewódzkiego obsługującego sport dzieci i młodzieży) oraz Miasta Nysy.
Wyróżnieni zostali medaliści Mistrzostw Polski:
Filip Wroński – multimedalista (najwięcej medali w województwie bez względu na dyscyplinę) – 7 medali – 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe
Szymon Szymański – 2 medale – złoty i srebrny
Patrycja Grodzka – 2 medale – 2 brązowe
Rafał Pawlak – 1 medal – złoty
Wiktor lichwa – 1 medal – srebrny
Jakub Sadza – 1 medal – srebrny
Patrycja Korzeniowska – 1 medal – brązowy
Bianka Drostek – 1 medal – brązowy
Michał Lichwa – 1 medal – brązowy
Patryk Siamro – 1 medal – brązowy
Weronika Olszańska – 1 medal – brązowy
Weronika Raróg – 1 medal – brązowy
Wiktoria Rohatyńska – 1 medal – brązowy
Razem Nyskie Towarzystwo Gimnastyczne zdobyło 18 medali Mistrzostw Polski; 5 złotych, 5 srebrnych i 8 brązowych
Trenerami i współautorami tego wielkiego sukcesu są: Mariusz Wroński , Artur Zamirski, Marcin Dmytrów, Grzegorz Trela, Agnieszka Arczyńska-Jaseniuk, Ewelina Kowalska-Trela, Maria Ratyńska-Bury, Paula Kwiczala.
Galę sprawnie prowadziła Pani Beata Łabutin.

Listy gratulacyjne 2020 - gimastyka sportowaShow Gallery