Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

W dniach 3-5 grudnia 2021 roku we Włodawie (woj. lubelskie) odbyła się X edycja Mistrzostw Polski Młodzików U-14 w zapasach w stylu wolnym. Dobrze spisali się młodzi zapaśnicy LKS „Orzeł” Namysłów w stawce wielu wyśmienitych polskich klubów. Była to już ostatnia impreza rangi mistrzowskiej w tym roku w kalendarzu Polskiego Związku Zapaśniczego. Na włodawskich matach wystąpiło mimo ogólnokrajowych problemów pandemicznych 178 zawodników z 51 klubów z całego kraju i 14 województw.

Medale zapaśników na Mistrzostwach Polski MłodzikówShow Gallery

Warto podkreślić wzorową organizację zmagań przeprowadzoną przez gospodarzy z miejscowego MLUKS w tych trudnych czasach jakie nas wszystkich zastały oraz już z wysoki poziom sportowy zawodów. LKS Orzeł Namysłów w turnieju reprezentowało 12 młodych zapaśników, a dla 6 z nich był to debiut w zawodach takiej rangi. Natomiast walki sędziował arbiter Bartosz Dorociak. Namysłowianie pod opieką trenera Dariusza Stępnia mimo znaczących osłabień w składzie z wiadomych powodów pokazali się w imprezie z bardzo dobrej strony zajmując ostatecznie w klasyfikacji drużynowej II miejsce za ekipą LKS „Mazowsze” Teresin, a przed zapaśnikami ZTA Zgierz co oczywiście jest rewelacyjnym osiągnięciem, a zarazem powtórką lokaty „Orła” z poprzedniego roku. Indywidualnie po srebrny medal sięgnął Gracjan Matyjasek w kat. wag. do 62 kg dla którego jest to drugi medal w „karierze” sportowej z zawodów takiego formatu. W poprzednim roku Gracjan zdobył brąz w limicie do 52 kg. W tym roku w „Jego” przypadku możemy mówić o małym niedosycie bo miał ogromną szansę wygrać tytuł, ale taki jest sport i z tym musi poczekać jeszcze przynajmniej do przyszłego roku. Wielki sukces zanotowali demonstrując olbrzymi progres umiejętności bracia Jakub i Przemek Asztemborscy, którzy dzięki przede wszystkim determinacji i wytrwałości w codziennych treningach oraz talentowi osiągają coraz lepsze wyniki. Obaj młodzi zapaśnicy zdobywając brązowe medale dołączyli do grona zawodników mających w dorobku krążek z najważniejszej imprezy w Polsce oraz na stałe już zapisali się w historii sportu i zapasów w naszym mieście. 12-letni Jakub rywalizował w kat. wag. do 38 kg, natomiast 14-letni Przemysław w kat. wag. do 41 kg. Piąte lokaty już blisko podium po bardzo dobrych walkach wywalczyli w mistrzostwach: Igor Stępień (kat. wag. do 44 kg), Bohdan Rosinskyi (kat. wag. do 62 kg) oraz Nikodem Dobrzycki (kat. wag. do 85 kg) przegrywając tym razem jeszcze swoje pojedynki o „brąz”. Pozostali „Nasi” wojownicy mimo ambitnej postawy zajęli dalsze miejsca w zawodach i tak: Łukasz Stefański (35 kg - 8 miejsce), Dorian Wajs (52 kg - 19 miejsce), Filip Idasiak (68 kg - 11 miejsce), Adrian Paszkowski (68 kg - 12 miejsce), Wiktor Rysa (75 kg - 7 miejsce), Antoni Ausfeld (85 kg - 10 miejsce).

Podsumowując turniej trzeba dodać, że wszyscy namysłowscy zapaśnicy zasłużyli na słowa pochwały i oddali serce na macie oraz pokazali wielki charakter i odwagę. Namysłowianie zaserwowali nam potężną dawkę emocji. Na początku wielkiej sportowej przygody niektórym zabrakło jeszcze umiejętności, innym trochę szczęścia, a jeszcze innych w szczególności debiutantów „zjadła” trema. Ale wszyscy zdobyli kolejne cenne oraz bogate zapaśnicze doświadczenie, które zapewne będzie ogromie procentować w przyszłości i kolejnych występach. Trzeba także odnotować fakt, że w składzie na tegoroczne mistrzostwa zabrakło z powodów zdrowotnych Maksymiliana Marcinkiewicza i Adriana Kaczmarzyka. Zawodnicy Ci mieli ogromne chęci rywalizować o wysokie miejsca w stawce, a w przypadku Maksa zdecydowanie o podium lub nawet zwycięstwo w całym turnieju.