Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

W dniach 23-25.10.2020 r. w Środzie Wielkopolskiej odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet oraz mężczyzn w stylu wolnym. W mistrzostwach doskonale zaprezentowali się reprezentanci LKS Orzeł z Namysłowa, którzy zdobyli 3 medale – złoty Alicja Czyżowicz kat. wag. do 53 kg, srebrny Ewelina Ciunek kat. wag. do 68 kg i brązowy Paweł Malicki kat. wag. do 74 kg.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Zapasach 2020Show Gallery

Ze złotym i srebrnym medalem wróciły do Namysłowa z Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w zapasach kobiet zawodniczki NAMYSŁOWSKIEGO „ORŁA”. Impreza, która rozegrana została w dniach 24-25 października br. w Środzie Wielkopolskiej tak jak w stylu wolnym odbyła się tylko w sześciu olimpijskich kat. wagowych oraz pod ścisłym reżimem sanitarnym.

Złoty medal w kat. wag. do 53 kg wywalczyła Alicja Czyżowicz. Namysłowianka przez turniej przeszła jak burza wygrywając wszystkie swoje walki przed czasem bez straty punktów technicznych. W eliminacjach Ala wygrała m.in. z utytułowaną Dominiką Szynkowską z WLKS Siedlce, a w finale nie dała najmniejszych szans Marii Świeczak z klubu MKS "Cement-Gryf "Chełm. Nasza zapaśniczka powtórzyła swoje osiągniecie z poprzedniego roku z tym, że wtedy startowała w limicie do 57 kg.

Debiutująca w tej grupie wiekowej Ewelina Ciunek rywalizująca w kat. wag. do 68 kg przez położenie na łopatki swoich przeciwniczek zdecydowanie wygrała walki eliminacje i pojedynek półfinałowy. W finale spotkała się z bardzo utytułowaną zawodniczką klubu ZKS "Slavia" Ruda Śląska Natalią Strzałką, która ma w dorobku m.in. tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Europy z 2019 roku oraz złoto tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorek w limicie do 72 kg. Walka o złoto, która była ozdobą zawodów okazała się bardzo wyrównana i zacięta. Ostatecznie na punkty zwyciężyła 6-7 rywalka i Ewelina musiała tym razem zadowolić się drugą pozycją w turnieju. Zapewne Ewela wraz z trenerem wyciągną wnioski z tej porażki i kolejne starty będą zwycięskie.

Trzecia z zawodniczek „Orła” Aleksandra Ciunek wystąpiła po raz pierwszy w wyższej niż zazwyczaj startuje kat. wag. do 76 kg zajmując ostatecznie 11 miejsce.